Reklama

Rozpoczęły się już rozgrywki ligowe w grupie B młodziczek.

I turniej odbył się w Małkini i graliśmy tam z Karczewem oraz z Mławą. Z Karczewem nieznaczna porażka a z Mławą bardzo wysokie zwycięstwo.

II turniej zostanie rozegrany 6.12 w Mławie ale my pauzujemy

Pozostałe:

III - 24.01 - organizuje Varsovia

IV - 21.02 - organizuje Karczew

V - 13.03 - organizuje Pruszków

Celem jest wygranie rywalizacji w tej grupie. 3 bramkowa porażka z Karczewem jest jak najbardziej do odrobienia. Pozostałe mecze również trzeba będzie wygrać.

19 września zagraliśmy w Radzyminie na turnieju rocznika 01. Nasz w zasadzie nowopowstały zespół już po dwóch tygodniach treningów zagrał pierwsze mecze. Dla części dziewcząt to w ogóle były pierwsze oficjalne mecze. Przyznam szczerze, że nie miałem najmniejszych oczekiwań jeśli chodzi o nasze wyniki w tych meczach. W ciągu dwóch tygodni września zrobiliśmy bardzo niewiele rzeczy ale ustaliliśmy, że będziemy walczyć i pracować nad każdym elementem.

Już w pierwszym meczu pokonaliśmy zespół z Pruszkowa. W roku ubiegłym przegraliśmy z nimi oba mecze ligowe. W drugim meczu zagraliśmy z Radzyminem 01 i oczywiście przegraliśmy wysoko ale należy docenić fakt, że II połowę zremisowaliśmy. W trzecim meczu decydującym o awansie do "czwórki" zagraliśmy z Jaktorowem i po bardzo dobrym meczu przegraliśmy 2 bramkami. W meczu o miejsce V zagraliśmy z Radzyminem 02 i to był ważny mecz nie w kontekście miejsca zajętego na turnieju a w kontekście różnicy jaka nas dzieliła jeszcze w czerwcu. Przed wakacjami Radzymin 02 lał nas niemiłosiernie a o nawiązaniu walki mogliśmy pomarzyć. To, że o mały włos tego meczu nie wygraliśmy nie było aż tak niewiarygodne jak to, że graliśmy rewelacyjnie, oczywiście na nasze obecne możliwości. Zespół cały włącznie z ławką walczył fantastycznie do ostatniej sekundy. Postawa dziewcząt godna naśladowania i dodająca ogromnej motywacji do dalszej pracy w szczególności dla mnie. Za rok ten zespół może a nawet na pewno będzie bardzo ciekawy. Na wyróżnienie zasługują absolutnie wszystkie dziewczyny. Nagrodę dla najlepszej naszej zawodniczki otrzymała Wiktoria Lisowska. Gratulacje dla całego zespołu!!!

1 września wznowiliśmy treningi. Zespół mamy praktycznie nowy, wiele nowych twarzy. Dziewczęta które postanowiły bawić się w handball w Varsovii przeszły do gimnazjum sportowego na Konwiktorskiej ale zamiast do jednej klasy, to aż do dwóch. Z rozmachem :( Pierwsze treningi już za nami a przed nami bardzo ciężki rok w którym będziemy rozbić wszystko by dorównać najlepszym zespołom na Mazowszu. Tak naprawdę dorównamy na pewno a może nawet przegonimy ale tylko w sytuacji kiedy absolutnie wszyscy tego zechcemy i będziemy walczyć. W ostatnich dniach ZPRP ogłosił, że UKS Varsovia jest najlepiej szkolącym młodzież klubem w Polsce. To ogromne wyróżnienie i wynika z rankingu i wyników jakie uzyskiwały nasze zespoły w ostatnich latach. Taka pozycja to ogromny sukces, bo podkreślił lata naszej pracy, pewnego systemu oraz strategii jaki obrał Klub. Tak więc jesteśmy ważnym ośrodkiem w Polsce i trenerzy wielu klubów będą patrzeć jak pracujemy by osiągać sukcesy. Nie możemy zawieść i rocznikiem 2002. Jestem pełen optymizmu i przekonania, że ten zespół będzie niebawem grał ciekawą piłkę ręczną. Tak jak już wspomniałem czeka nas teraz dużo ciężkiej pracy. Liczę na pełne zaangażowanie wszystkich zawodniczek oraz zainteresowanie rodziców. Będzie nam wówczas łatwiej wszystko przychodziło.

W tym sezonie dziewczęta zagrają w kategorii Młodziczka i jako rocznik dolny zagrają w grupie B. Dla tej grupy harmonogram nie został jeszcze stworzony. Wiem na pewno że liga rozegrana zostanie turniejowo w 5 edycjach. Pierwszy turniej zagramy w październiku (dokładny termin nieznany).

Przypominam że dziewczęta muszą aktualizować badania u lekarza sportowego.

19 września zagramy w turnieju towarzyskim w Radzyminie.

Nawiązując do najlepszych, modelowych systemów szkolenia piłki ręcznej w Polsce i Europie w klubie UKS Varsovia Warszawa został opracowany, nasz własny system naborów i szkolenia. Jego głównym celem jest wychowanie wybitnych jednostek, które będą licznie reprezentowały nasz klub w Reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Więcej…

W dniu 13 czerwca na obiektach MOS Nr 3 odbył się turniej Varsovia Handball Piknik. Jak sama nazwa wskazuje była to impreza w której liczyła się głównie zabawa i możliwość pogrania w ręczną na otwartym powietrzu co niestety jest obecnie wielką rzadkością.

W imprezie udział wzięło 12 zespołów z okolic Warszawy. W turnieju uczestniczyło więc 123 dziewcząt oraz 12 trenerów. Mecze odbywały się jednocześnie na 3 boiskach ze sztuczną trawą. Zespoły podzielone zostały na dwie kategorie: M czyli 2004 i młodsze oraz S czyli 2002 i młodsze. W obu kategoriach rywalizacja toczyła się systemem ?każdy z każdym?.

Idea turnieju było pokazanie dyscypliny jaką jest piłka ręczna jako gry, którą można uprawiać, bawić się nią w warunkach niestandardowych. Nasza idea została zrealizowana. Bardzo wysoka temperatura jaka w tym dniu towarzyszyła zawodniczkom nie przeszkodziła w pokazaniu pełni swoich umiejętności i zaangażowania. Poziom zespołów był wyrównany a wiele meczy obfitowało w emocjonujące końcówki - ku zadowoleniu kibiców.

Organizator przygotował dla zespołów dyplomy, puchary, statuetki oraz medale.

Wyniki kategorii S

1. ROKiS Radzymin I

2. UKS Jaktorów

3. ROKiS Radzymin II

4. UKS Varsovia

5. AP Marcovia

Król strzelców:

Oliwia Szczepanek - ROKiS Radzymin II

W dniach 24 - 26 kwietnia wyjeżdżamy na turniej do Gardei (koło Kwidzyna)

Wyjazd z Varsovii w piątek 24.04 o godz. 9.00. Powrót w niedzielę ok. 19.00.

Zabieramy śpiwory i materace, piłki, buty do gry.

W drodze tam zatrzymamy się na obiad. Opłacone mamy posiłki od kolacji 24 do obiadu 26.

Koszt wyjazdu 130zł, płatne na treningach lub w dniu wyjazdu.

Od 13 kwietnia rozpoczyna się proces zapisywania do szkół (gimnazjów). W ZSS Nr 78 Konwiktorskiej powstaje kolejna klasa piłki ręcznej - rocznik 2002. Do klasy zostanie przyjętych 12 - 14 dziewcząt które:

- wybiorą tę szkołę,

- złożą do tej szkoły we właściwym terminie odpowiednie dokumenty,

- będą posiadały aktualne badania lekarskie,

- będą prezentowały dobre wyniki w nauce (sprawdzian + świadectwo),

- przejdą pomyślnie test sprawności.

Trenerem tego rocznika w gimnazjum będzie Tomek Dworniczuk i to on dopowiada za proces rekrutacyjny. Wszelkie pytania kierować bezpośrednio do tego trenera. Jeśli nie bezpośrednio to tel. 796 297 923 lub email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Mamy nadzieję, że uda się w gimnazjum stworzyć solidną drużynę. Wydawało się, że drużynę budować będziemy na dziewczętach ze sportowej klasy z SP 210. Niestety zaangażowanie większości tamtych zawodniczek nie pozostawia złudzeń. W ostatnim czasie na zajęciach pojawiło się wiele nowych obiecujących dziewcząt. Jesteśmy głęboko przekonani o tym, że przy odpowiedniej pracy nowe zawodniczki wesprą te bardziej zaangażowane i w gimnazjum stworzymy zespół liczący się w rozgrywkach wojewódzkich.

W sytuacji gdyby nie udało się stworzyć klasy I - rocznik 2002 zostanie rozwiązany.

Obóz letni dla rocznika 2002

Termin 13 - 24.08.2015r.

Miejsce: Biała Podlaska

Warunki: Zakwaterowanie w nowych akademikach, 2 osobowych pokojach z TV i łazienką. Stołówka w miejscu zakwaterowania. Hala 200m od akademika.

Koszt: 1200zł.

Wpłaty na konto rocznika: zaliczka 500zł do 30.06.15; pozostała kwota do 07.08.15.

 

Kolejne mecze ligowe:

21.03.15 - u nas z Mławą - ul.  Gwiaździsta 35 godz. 13.00

28.03.15 - wyjazd do Płocka

Zawodniczki, które w dniu 14.03 nie przedłużyły badań, a jest ich naprawdę sporo, muszą do soboty uporać się z tym problemem. Jeśli nic się w tym temacie nie zmieni to niestety w najbliższych meczach nie zagrają. Byłoby szkoda, bo w normalnym składzie jesteśmy już w stanie powalczyć w tych meczach o zwycięstwa.

29.03.15 - jak już pisałem jedziemy do Małkinii.

W dniu 29.03.15 zagramy na turnieju w Małkinii.

Na turniej zabierzemy 14 najlepiej spisujących się obecnie zawodniczek z roczników 2002 i 2003.

Gramy wcześnie rano a kończymy o 14.00!

W dniach 24 - 26 kwietnia zagramy w turnieju w Gardei (koło Kwidzyna). Wyjedziemy razem z rocznikiem 2004. W związku z dużą ilością nowych zawodniczek zgłosimy do turnieju 2 zespoły

W dniach 8 - 10 maja w Kraśniku (lubelskie) również odbywa się turniej. Nie jest to impreza mocno obsadzona i w tym momencie naszej pracy myślę, że dla nas idealna. Chcielibyśmy tam zagrać. W miarę możliwości zgłosić nawet 2 zespoły.

Proszę o pozostawienie tych terminów do naszej dyspozycji!

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj35
mod_vvisit_counterWczoraj69
mod_vvisit_counterW tym tygodniu202
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień384
mod_vvisit_counterTen miesiąc1116
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2208
mod_vvisit_counterŁącznie401316