Reklama

Termin: 18-28 sierpnia 2015 r.

Miejsce: Biała Podlaska

Zakwaterowanie:  w pokojach 2 osobowych z łazienką i TV w budynku akademika szkoły wyższej

Koszt: 1140,00 zł

Wpłaty na obóz: na subkonto danego rocznika do dnia 31 lipca 2015 r. z podaniem imienia i nazwiska uczestnika oraz imienia i nazwiska trenera szkolącego dany rocznik

Termin i sposób dojazdu: transport zorganizowany przez klub, termin zostanie podany w późniejszym terminie

Numer konta:84194010763051811500030000

Trener :Tomasz Rongies

W poniedziałek 22 czerwca na Varsovii odbędzie się zakończenie sezonu. Rozpoczynamy o godzinie 16.30 , część oficjalna o 17.20. Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane.

Nawiązując do najlepszych, modelowych systemów szkolenia piłki ręcznej w Polsce i Europie w klubie UKS Varsovia Warszawa został opracowany, nasz własny system naborów i szkolenia. Jego głównym celem jest wychowanie wybitnych jednostek, które będą licznie reprezentowały nasz klub w Reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Więcej…

W pierwszym meczu na Mistrzostwach zmierzyłyśmy się z zespołem Zgody Rudy Śląskiej. Bardzo obawiałyśmy się tego meczu jako że był to pierwszy mecz, a także dlatego że jest to wyrównany zespół z bardzo dobra bramkarką. Początek meczu był bardzo wyrównany i do 10 minuty wynik był remisowy. Jednak po tym okresie zaczęłyśmy grać coraz lepiej, i przede wszystkim skuteczniej wynikiem czego na przerwę schodziłyśmy z pięciobramkową przewagą. Druga połowa to bardzo dobra gra w obronie i skuteczne rzuty w których prym wiodła Ola Kuryłek ( 8 bramek) ale inne zawodniczki też jej w tym pomagały ( Ola Janicka 5 bramek). Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu ( w całym meczu tylko 5 błędów!) i zasłużone wysokie zwycięstwo 27:12.

Kolejnym przeciwnikiem był zespół CKS-SMS Szczecin. W tym meczu praktycznie od początku do końca wyraźnie prowadziłyśmy i to pomimo sporej ilości błędów. Kolejny bardzo dobry mecz Asi Stachiewicz na bramce a w ataku bardzo dobrze dysponowane były Jabłońska i Buczek ( po 5 bramek).Tak naprawdę wynik mógł być dużo wyższy ale zagrał cały skład i w końcówce zespół ze Szczecin odrobił kilka bramek- 20:15( 10:4 do przerwy) i kolejne 2 punkty dające nam już awans do pierwszej ósemki zawodów. Najwięcej bramek zdobyły Janicka i Buczek po 5.

Ostatni mecz grupowy i to mecz o pierwsze miejsce w grupie wypadał na zespół Łukovii Łuków. Grając z dziewczynami różne turnieje wiedziałam że zawsze mają jeden mecz słabszy i to właśnie na ten mecz tym razem wypadło. Broniąca do tej pory rewelacyjnie Asia Stachiewicz też trafiła na gorszy dzień i mecz był trudny i od początku zacięty. Na początku meczu ogarnęła nas niemoc rzutowa i pierwszą bramkę rzuciłyśmy dopiero w 12 minucie!Powoli zaczęłyśmy odrabiać straty ( zespół Łukovii prowadził już 0:3) i na przerwę schodziłyśmy przy wyniku remisowym 7:7.W drugiej połowie wynik zmieniał się raz na naszą korzyść raz na korzyść przeciwnika.... W bramce broniła Gosia Ciąćka ale niestety też to nie był jej dzień- chociaż...... Ale nie uprzedzajmy faktów.

Ostatnie 3 minuty meczu to wynik ciągle oscylujący wokół remisu. Na minutę przed końcem to jednak zespół przeciwnika prowadził jedną bramką16:17. Na 25 sekund przed końcem meczu zgubiły jednak piłkę którą zebrała bramkarka ( Gosia Ciąćka) i podała do kontrataku a tam bez zastanowienia do końca pobiegła Julita Jabłońska i zdobyła bramkę wyrównującą! Zostało jeszcze kilka sekund w czasie których Łuków doszedł do pozycji rzutowej ale rzut odbiła bramkarka i mecz zakończył się remisem 17:17. Ponieważ miałyśmy lepszy bilans bramkowy remis dawał nam pierwsze miejsce w grupie i rozstawienie przy losowaniu.

W wyniku losowania kolejnym przeciwnikiem był zespół MTS Kwidzyn , a w przypadku jego wygrania dalej czekał na nas zespół z Karczewa.

Pierwsza połowa meczu była bardzo zacięta i wyrównana i do przerwy był wynik remisowy 11:11.W drugiej połowie nie dość że pobroniła Asia Stachiewicz to w ataku prawdziwy popis strzelecki dała Zuzanna Reimann, która w cały meczu zdobyła 6 bramek. Pomagały jej w tym jak zwykle waleczna Ola Janicka ( 5 bramek) , i trochę słabiej dysponowana w tym dniu Ola Kuryłek ( 4 bramki). Oczywiście inne zawodniczki dołożyły swoje i na 5 minut przed końcem meczu prowadziłyśmy 6 bramkami, żeby zakończyć zwycięstwem 23:20.

No i półfinał...... Z zespołem z Karczewa w lidze nie udało nam się nam wygrać a porażki były dość bolesne...Ale jak mówi przysłowie ? wiara czyni cuda? i właśnie ta wiara pozwoliła nam nam na rozegranie chyba najlepszego meczu na tym turnieju. Na bramce rewelacyjnie broniła Stachiewicz, w ataku nie do zatrzymania Buczek, kapitalnie grająca w bronie Janicka, nieustępliwa Rudnicka, dobrze rozgrywająca Skierska, i super rzucająca ze skrzydła Jabłońska.... Oczywiście to cały zespół zagrał dobrze, nie tylko te wymienione zawodniczki i to wszystko złożyło się na ZWYCIĘSTWO NAD ZEPOŁEM Z KARCZEWA! Wygrana i co najmniej srebrny medal na Mistrzostwach!!!

Końcowy wynik 19:13 a do przerwy 11:7.

Ostatni finałowy mecz zawodów.....

Zespół z Tomaszowa Mazowieckiego pokazał charakter, duże umiejętności i ogromną waleczność i nieustępliwość. Jednak trudy Mistrzostw dały o sobie znać a my po raz kolejny pokazałyśmy na co nas stać. Jeszcze raz udane interwencje bramkarki, bardzo skuteczna gra Weroniki Paziewskiej( 6 bramek),Oli Kuryłek ( 7 bramek), Weroniki Buczek ( 6 bramek) .Doskonała gra w obronie, szybkie i co najważniejsze skuteczne kontrataki, spokojna gra w ataku pozycyjnym pozwoliły na zdecydowane zwycięstwo 30:22 i zdobycia PUCHARU ZPRP MŁODZICZEK!!!!!!

Wielkie brawa dla całej drużyny bo każda zawodniczka dużo do niej wniosła, podziękowania dla trenerki Małgorzaty Buksakowskiej za pomoc i podpowiedzi.

Dziękuję rodzicom za pomoc i doping, oraz wszsytkim tym którzy w nas wierzyli i trzymali kciuki.

Zdobyłyśmy Puchar ZPRP w Młodziczkach!!!!!

Po długim i zaciętym turnieju zajęłyśmy pierwsze miejsce w Polsce! To był nasz turniej i jak widać wynik to potwierdził. Poza jednym słabszym meczem z drużyna z Łukowa , każdy mecz wygrywałyśmy zdecydowanie. W półfinale trafiłyśmy na zespół z którym nigdy nie udało nam się wygrać- na zespół MKS Karczew. Ale wiara , walka i bardzo dobry mecz pozwolił na pokonanie tej drużyny i awans do finału. Tam czekał na nas zespól Viktorii Tomaszów Mazowiecki który w półfinale pokonał Jelenia Górę. Ale to był nasz finał i zdecydowanie pokonałyśmy zespól Viktorii 30:22. Brawa, brawa i jeszcze raz wielkie brawa dla całego zespołu!!!

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6
mod_vvisit_counterWczoraj47
mod_vvisit_counterW tym tygodniu213
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień602
mod_vvisit_counterTen miesiąc1620
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1504
mod_vvisit_counterŁącznie399612