Reklama

UKS Varsovia II  :  UKS Varsovia I  32:29  (17:17)

To miał być łatwy mecz. W drużynie 98 zagrała zawodniczka, która kiedyś była zawodniczką naszego Klubu. Jeśli wróciła do gry w Varsovii to bardzo dobrze, bo to utalentowana dziewczyna. Jeśli zagrała tylko z nami to jest to chore. Wygraliśmy choć nie było łatwo. Przeciwnik założył sobie, że wyeliminuje nasze zawodniczki leworęczne - wyeliminuje dosłownie. Grę zwłaszcza w I połowie trudno nawet nazwać agresywną, była po prostu brutalna. Na szczęście wygrała piłka ręczna. Nadal jesteśmy w grze. W sytuacji kiedy Kinga i Wiktoria były bezustannie nokautowane ciężar gry wzięła na siebie Magda i poradziła sobie doskonale. W tym meczu bez niej nie zdziałalibyśmy nic. Bohaterką meczu została jednak Klaudia, która rzuciła 6 bramek i to w najważniejszym momencie. Te rzuty bardzo nam pomogły. Gratulacje dla całego zespołu za walkę do końca.

UKS Varsovia II : MKS Ochota I   41:25  (24:12)

Bardzo dobry mecz całego zespołu. Nadal walczymy o wygranie ligi. W zespole zadebiutowała nowa zawodniczka Ala Laskowska. Niestety nie zdobyła bramki ale za tydzień najpewniej będzie miała sporo okazji ku temu.

Tym meczem zakończyliśmy I rundę ligową w której rozegraliśmy 8 meczy. Odnieśliśmy 6 zwycięstw, 1 remis i ponieśliśmy 1 porażkę.

 

Są 4 powody do zadowolenia!

1. Uzyskane rezultaty - straciliśmy tylko 3 punkty. Jesteśmy na 3 miejscu. Do prowadzącej Ochoty II tracimy tylko 2 punkty a do drugiego Karczewa 1 punkt.

2. Jesteśmy rocznikiem dolnym i przed sezonem naszym celem nie było wygranie ligi. Teraz już jest!

3. Mecze z zespołami walczącymi o mistrzostwo (w/w) zagramy u siebie. Mecz z Karczewem przegraliśmy 1 bramką, więc też zwycięstwo 2 bramkami nam w zupełności wystarczy.

4. Gra zespołu. Zmiany wprowadzone do treningu przynoszą bardzo fajne efekty. Już na pierwszy rzut oka widać, że dziewczęta są silniejsze a przy tym nie straciły dynamiki. Powoli wprowadzamy prostą taktykę ataku pozycyjnego. Przy tej sprawności i dynamice samo się będzie grało.

 

Za tydzień gramy derby z Varsovią I. W pierwszym meczu nie udało się wygrać 20 bramkami. Może teraz!?

 

 

Nasze zawodniczki reprezentujące Gimnazjum Nr 35 (Śródmieście) zdobyły złoty medal w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Ręcznej. W finałowym meczu pokonały 26:20 reprezentację Gimnazjum Nr 17 (Ochota).

Należy przypomnieć, że niespełna miesiąc temu dziewczęta odniosły jeszcze jeden sukces a mianowicie zdobyły srebrny medal w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Nożnej. O ile w piłce ręcznej były faworytem rywalizacji, to w piłce nożnej sprawiły ogromną sensację eliminując po drodze drużyny uprawiające tą dyscyplinę.

W maju 2015 dziewczęta reprezentować będą Śródmieście i Warszawę w Igrzyskach Mazowieckich w Piłce Ręcznej. Tam też będą faworytem. Zwycięzca wyjedzie na Mistrzostwa Polski.

Varsovia II : ROKiS Radzymin  43:29  (20:11)

 

Ogólnie słaby mecz co zresztą widać po wyniku. Ogromna ilość błędów we wszystkich elementach. Dobry mecz bramkarki i przyzwoity zawodniczek leworęcznych. Jako zespół w obronie - nieporozumienie!

 

Teraz przerwa aż do 22 listopada.

Reprezentacja Gimnazjum Nr 35 złożona z naszych piłkarek ręcznych 99 zajęła II miejsce w WOMie w Piłce Nożnej. W finale uległa 1:0 drużynie, która startuje w rozgrywkach w tej dyscyplinie. Gratulacje!!!

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj32
mod_vvisit_counterWczoraj46
mod_vvisit_counterW tym tygodniu130
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień384
mod_vvisit_counterTen miesiąc1044
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2208
mod_vvisit_counterŁącznie401244