Reklama

W dniach 27-29.11.2015 r. wzięliśmy udział w międzynarodowym turnieju piłki ręcznej dziewcząt urodzonych w 1998 r. i młodszych w Hodoninie (Czechy). Jako zespól składający się z najmłodszych zawodniczek, reprezentantek klubu rocznika 1999 i 2000 nie liczyliśmy na zajęcie miejsca na podium. Niestety stało się tak, że przegraliśmy wszystkie mecze, większość z nich różnicą ponad dziesięciu bramek. Grając przeciw zespołom starszym, dysponującym lepszymi warunkami fizycznymi mieliśmy problemy ze zdobywaniem bramek. Nikt jednak z tego powodu nie załamywał rąk, ponieważ wolą walki i zaangażowaniem nasze zawodniczki nadrabiały te braki w obronie. Ponadto zdobyły coś bardzo cennego, mam tu na myśli doświadczenie i zaufanie do własnych umiejętności w defensywie ,a od tego przecież zaczyna się piłka ręczna.
Uczestnicy turnieju:
1. ŻKR Buducnost Podgorica(Czarnogóra)
2. Kadra Białorusi
3. ZV Handball Wr. Neustadt (Austria)
4. Erd HC (Węgry)
5. HV Zlin (Słowacja)
6. HK Hodonin (Czechy)
7. UKS Varsovia Warszawa

Hubert Bieniewicz

Naszym celem w meczu z Mławą było zdobycie dwóch punktów oraz utrwalenie i doskonalenie w warunkach meczowych tego, nad czym pracowaliśmy na treningach. Obydwa założenia -co cieszy -zespól zrealizował.

Hubert Bieniewicz

UKS VARSOVIA I WARSZAWA- NLO SMS ZPRP PŁOCK 26:23 (15:10)
Spotkanie z drużyną z Płocka charakteryzowało się walką i
nieustępliwością z obu stron oraz trzymało w napięciu do samego końca.
Był to do tej pory najlepszy nasz mecz w Mazowieckiej Lidze Juniorek
Młodszych. Szczególnym optymizmem napawała gra obronna,gdzie każda
zawodniczka wchodząca na boisko walczyła za dwie. Cieszy również postawa
bramkarki, która obroniła kilka rzutów  w sytuacjach wydawałoby się
beznadziejnych.
Nasza gra w ataku wyglądała już trochę lepiej, niż jeszcze dwa miesiące
temu, ale to nie było to, do czego dążymy. Czeka nas jeszcze dużo pracy
na treningach.

Hubert Bieniewicz

 

01.10.2015
UKS Varsovia I - UKS Nike Ciechanów 39:23 (20:13)
03.10.2015
ROKiS Radzymin -Varsovia I 30:35 (16:13)

Biorąc pod uwagę te dwa spotkania ograniczę się tylko do stwierdzenia,że zdobyliśmy w nich 4 punkty. Popełniliśmy poważne błędy poza boiskowe,związane z przygotowaniem się do meczu. Szczegóły omówiliśmy sobie w szatni i sądzę,że pozwoli to na uniknięcie podobnych zachowań w przyszłości. 
P.S. BRAWO ZA DRUGĄ POŁOWĘ MECZU W RADZYMINIE !!!

17.10.2015
UKS VARSOVIA I - MMKS JUTRZENKA PŁOCK 30:17 (13:8)
Spotkanie to było dla mnie miłym zaskoczeniem,szczególnie gra zespołowa (fragmentami) w ataku pozycyjnym. Przy niezłej postawie w obronie (w skali ocen nieźle P.S. Witamy nowe- stare dziewczyny w zespole.
Hubert Bieniewicz

Przygotowania do sezonu 2015/2016 rozpoczęliśmy od sierpniowego obozu sportowego w Białej Podlaskiej. W ciągu dziesięciu dni ciężkich treningów zawodniczki rocznika 1999 z zaangażowaniem i determinacją pracowały nad zdolnościami motorycznymi oraz umiejętnościami techniczno- taktycznymi.

Po krótkiej przerwie wznowiliśmy zajęcia  na własnych obiektach, aby w dniach 11-13 września wziąć udział w turnieju w Siemianowicach Śląskich. Po bardzo dobrej grze obronnej i dzięki pomocy koleżanek z rocznika 2000 udało się zająć pierwsze miejsce przed zespołem Korony Kielce i Zagłębia Lubin I.

Tydzień później pojechaliśmy na jednodniowy turniej do Radzymina, gdzie również udało się zespołowi zająć pierwsze miejsce przed zespołem Varsovii (2001) oraz drużyną gospodyń KPR ROKiS Radzymin I.

23.09.2015

Varsovia I- Varsovia II  30:21 ( 15:13 )

Meczem derbowym przeciw Varsovii II rozpoczęliśmy rozgrywki o mistrzostwo Mazowsza. Do 15. minuty wszystko było pod naszą kontrolą, kiedy to wynik brzmiał 10:3. Kolejne 15 minut w naszym wykonaniu można opisać jednym słowem- chaos. Przegrany przez nas fragment 5:10 spowodował, że dobrze grające nasze młodsze koleżanki mogły mieć nadzieję na osiągnięcie dobrego rezultatu.

Dopiero w drugiej połowie, gdy nasze głowy lekko się ostudziły, a złe emocje opadły zespół zaczął grać na miarę swoich możliwości. Pozwoliło to na osiągnięcie prowadzenia 24:14 w 47. minucie  meczu. Od tego momentu kontrolowaliśmy zawody, których końcowy rezultat brzmiał 30:21.

Hubert Bieniewicz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj30
mod_vvisit_counterWczoraj46
mod_vvisit_counterW tym tygodniu128
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień384
mod_vvisit_counterTen miesiąc1042
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2208
mod_vvisit_counterŁącznie401242