W rozgrywkach ligowych nasza drużyna zajęła 3 miejsce i musieliśmy czekać na decyzję ZPRP czy zagramy na MP z "dziką kartą". Dostaliśmy taką szansę i trafiliśmy do ćwierćfinału rozgrywanego w Bytomiu (gospodarz Skałka-Śląsk Świętochłowice - Mistrz woj. Śląskiego)

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Zagłębiem Lubin i po bardzo dobrym meczu wygraliśmy 40:16 (20:8) Świetne zawody zagrały w obronie już tradycyjnie J. Murza i G. Strus. Natomiast w ataku rządziły A. Misiewicz 12 bramek i L. Romańska 10 bramek. Prawdziwy bój miał sie toczyć dopiero w kolejnym meczu z gospodarzem. Tak też było. Po wyrównanym początku rywalki odskoczyły do wyniku 5:12 ale nas zespół otrząsnął się i zagrał kapitalne ostatnie 5 min I połowy schodząc na przerwę z wynikiem 13:12. Druga połowa była bardzo wyrównana a prowadzeniem w meczu zespoły zmieniały się co 2 minuty. Na 3,5 minuty przed końcem Przeciwnik odskoczył na 2 bramki i nasze dziewczyny ponownie musiały podnieść się z kolan i wydrzeć kolejne bramki. Ostatnie 3 min to świetna gra w obronie i skuteczne rzuty. Wygraliśmy mecz 22:21 i zasłużenie cały ćwierćfinał.

Półfinał zagramy w Rudzie Śląskiej w dniach 22 - 24.04 a naszymi rywalami będą: Skałka-Śląsk Świętochłowice, Zgoda Ruda Śląska oraz Miedź Legnica.

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter