Wykorzystując przerwę w kalendarzu rozgrywek 2 ligi kobiet pojechaliśmy do Kielc na sparingi z Koroną Handball Kielce.

Mecz do 26 min. minuty był bardzo wyrównany i na tablicy świetlnej widniał wynik 12:12. Niestety w końcówce pierwszej połowy zabrakło doświadczenia i zemściło się kilka prostych błędów. Korona Handball zdobyła 4 bramki z rzędu i 1 połowa zakończyła się wynikiem 12:16. Po przerwie dokonaliśmy korekty ustawienia co pozwoliło na zniwelowanie prowadzenia gospodyń do 2 bramek (18:20). Do końca meczu prowadziliśmy równą grę z wiceliderem 1 ligi, a niewykorzystana przewaga w końcówce zadecydowała o porażce 33:28.
Bardzo dobre zawody rozegrała powracająca do wysokiej formy i praktycznie nie do zatrzymania w drugiej połowie meczu Patrycja Koc oraz bardzo aktywna Joanna Marzewska.

W drugim meczu zagraliśmy jeszcze lepiej, szczególnie w obronie, w którym straciliśmy jedynie 24 bramki. Po pierwszym spotkaniu zespół uwierzył, że rewanż można wygrać. Na parkiecie walka była bardzo ostra, ale nie da się grać inaczej z czołowym zespołem pierwszoligowym. To podstawa, aby myśleć o sukcesie. Doskonale w defensywie prezentowała się Anna Chmielecka, która wyrasta na obrońcę nr 1. Jak zwykle ofiarnie Baśka Choromańska, która odcięła możliwość podań do obrotowych. Dobrze w bramce, podobnie jak w pierwszym meczu broniła Ada Sala. Do przerwy przegrywaliśmy 3 bramkami (16-13). Po zmianie stron przez 15 minut zespoły zdobyły po 4 gole. W tym fragmencie niewykorzystaliśmy kilku niezłych pozycji rzutowych. Zbyt szybko chcieliśmy odrabiać straty i pojawiły się błędy podań przy wyprowadzeniu kontrataków. Zabrakło troszkę więcej spokoju i zimnej głowy, a wynik mógłby być jeszcze lepszy niż porażka 2 bramkami (24-22).
Nie cieszymy się z porażek, nawet z wiceliderem 1 ligi. Cieszymy się z dobrej, a momentami nawet bardzo dobrej gry zespołu, który nawiązał wyrównaną grę i nie przestraszył się renomowanego przeciwnika co jest doskonałym prognostykiem przed decydującymi meczami w 2 lidze.

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter