Na początku gratulacje dla zespołu, sztabu szkoleniowego Jutrzenki oraz dla organizatorów. Mecz przegraliśmy, ale aż chciało się grać przy pełnej hali i głośnym dopingu. Cieszymy się, że byliśmy zespołem, który zelektryzował płocką publiczność. Teraz o meczu. Przed spotkaniem zapowiadaliśmy, że mecz będzie bardzo trudny, i żeby go wygrać będziemy musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Niestety tak się nie stało. Były to przeciętne zawody w naszym wykonaniu. Na początku zespół gospodarzy wypunktował nas kilkoma rzutami z dystansu i mimo, że potrafiliśmy zdobywać piękne gole za sprawą Patrycji Koc przegrywaliśmy w 15 minucie 12 do 5. Tak duża strata na szczęście podziałała na zespół mobilizująco i kolejne 10 minut było naszą całkowitą dominacją. Doprowadziliśmy do stanu 13-11 dla gospodyń. Niestety w końcówce pogubiliśmy kilka piłek i na przerwę zeszliśmy z pięciobramkową stratą (16-11). W drugiej połowie mecz się wyrównał. Było kilka momentów, w których mogliśmy zbliżyć się do przeciwnika, ale zabrakło skuteczności naszym skrzydłowym i chłodnej głowy rozgrywającym, szczególnie w grze w przewadze. Zespół Jutrzenki pokazał większe doświadczenie, był skuteczniejszy, mądrzej rozgrywał akcje. Nie pozostaje nam nic innego jak wyciągnąć wnioski z tej porażki i w następnym meczu z WKPR Wesoła pokazać, że to zrobiliśmy. Po meczu słyszeliśmy głosy z trybun, że sprawa awansu jest rozstrzygnięta, bo w rewanżu trudno będzie wygrać 7 golami. Przypominam, że w tej lidze gra 8 zespołów i ograniczenie kwestii awansu do dwumeczu Varsovia-Jutrzenka jest bardzo krzywdzące dla innych drużyn. Przynajmniej my i jak znam zawodniczki Jutrzenki mamy w sobie więcej pokory i szanujemy każdy zespół w tych rozgrywkach. Potwierdzeniem tego, że nie będzie łatwo pokazał np. mecz SPR JKS Jarosław z płocczankami. Za dwa tygodnie czeka nas ciężki wyjazd do lokalnego rywala i trzeba będzie wylać tyle samo potu co we wczorajszym spotkaniu, żeby zdobyć punkty.

MMKS Jutrzenka Płock - UKS Varsovia 29-23