Reklama

Piłkarze naijnteligentniejsi :)

Z najnowszych badań szwedzkich naukowców wynika, że piłkarze osiągają lepsze wyniki niż przeciętni ludzie w testach na 'zdolności mentalne mózgu'. Są wśród w czołowych dwóch procentach ludzi.

Różnice w rozwoju mentalnym i psychicznym przekładają się na to co piłkarze robią na boisku. Im lepsi zawodnicy, tym lepsze wyniki osiągali w testach na zdolności poznawcze i funkcje odpowiedzialne za szybkie reagowanie mózgu. To dzięki temu potrafią tak szybko reagować w czasie gry.

Te wrodzone umiejętności różnią się oczywiście od tych wyuczonych, piłkarz nie poradzi sobie z jakimiś skomplikowanymi działaniami matematycznymi, ale ma podstawy, które pozwoliłyby mu się tego szybko nauczyć. Szwedzcy naukowcy twierdzą, że piłkarze wydają się niezbyt inteligentnymi osobami, ponieważ nie mają czasu na edukację. Od dziecka poświęcają się karierze i nie mają na nic innego czasu.

Myślenie na boisku o taktyce, o tym co się na bieżąco dzieje i szybkie reagowanie na boiskowe wydarzenia jest dużo bardziej wymagające niż się ludziom wydaje. Naukowcy z Instytutu Karolińskiego w Szwecji nie potrafią odpowiedzieć na pytanie czy piłkarze tych umiejętności nabierają podczas kariery, czy może są one wrodzone i to od nich zależy piłkarski talent. Najprawdopodobniej oba stwierdzenia są prawdziwe.

www.sport.pl

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj13
mod_vvisit_counterWczoraj145
mod_vvisit_counterW tym tygodniu240
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień406
mod_vvisit_counterTen miesiąc2053
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1504
mod_vvisit_counterŁącznie400045