Reklama


Zachęcamy do wykonania zadań dodatkowych Varsovia Plus U-12.5 z czterech działów: Bramkarz, Piłkarz, Sprawność, Wiedza.

Określone zagadnienia przedstawione są pod linkami, które dostępne są po kliknięciu na poszczególne grafiki:

W ostatnim tygodniu miesiąca zaproponowane zadania zostaną sprawdzone przez trenerów.

Na stronie varsoviaplus.pl dostępne są też inne zagadnienia, których wykonanie pozwoli podnieść na wyższy poziom umiejętności i kompetencje związane z piłką nożną.

 

Jest to zestaw ćwiczeń zręcznościowych, koordynacyjnych, oswajających z piłką oraz techniki specjalnej bramkarza.

To nie jest propozycja jedynie dla zawodników grających na pozycji bramkarza. Doskonaląc umiejętności z wykorzystaniem rąk i piłki poprawiamy swoją koordynację ruchową.

Najlepsi golkiperzy tacy jak np. Jerzy Dudek i Iker Casillas zaczynali swoją przygodę między słupkami dopiero w wieku kilkunastu lat.

Przedstawione propozycje należy przeprowadzać zarówno w jedną jak i w drugą stronę, lewą i prawą ręką. Zachęcamy do wykonywania ćwiczeń "PLUS BRAMKARZ" także w wersjach trudniejszych.

Każde ćwiczenie musi być poprzedzone odpowiednią rozgrzewką i wykonywane w odpowiednim miejscu i stroju sportowym. Pozwoli to zminimalizować możliwość ewentualnych urazów !

 

Jest to kompleksowy zestaw ćwiczeń poprawiających sprawność specjalną z piłką w następujących obszarach: prowadzenia, żonglerki, zmiany kierunków, ball mastery, zwodów, ćwiczeń "z ziemi" oraz "w powietrzu". Doskonalenie tych umiejętności z całą pewnością pomoże w "mistrzowskim opanowaniu piłki". Najlepsi zawodnicy na świecie tacy jak np. Ronaldo, Messi czy Lewandowski wyróżniają się doskonałą techniką potrzebną w różnych sytuacjach boiskowych.

"VARSOVIA PLUS PIŁKARZ" nie jest jedynie dla zawodników grających w polu. Bramkarze np. tacy jak Neuer czy Fabiański są doskonałym przykładem nienagannej techniki gry nogami. Będąc zawodnikiem na tej pozycji także warto rozwijać i doskonalić te umiejętności.

Przedstawione propozycje należy przeprowadzać zarówno w jedną jak i w drugą stronę, lewą i prawą nogą. Zachęcamy do wykonywania ćwiczeń "PLUS PIŁKARZ" także w wersjach trudniejszych. Każde ćwiczenie musi być poprzedzone odpowiednią rozgrzewką i wykonywane w odpowiednim miejscu i stroju sportowym! Pozwoli to zminimalizować możliwość ewentualnych urazów.

 

 

Jest to zestaw ćwiczeń gimnastycznych, koordynacyjnych i stabilizujących poprawiających sprawność ogólną i ukierunkowaną.

Najlepsi zawodnicy na świecie tacy jak np. Ibrahimovic, Pogba czy Lewandowski wyróżniają się doskonałą sprawnością potrzebną w różnych sytuacjach boiskowych. Ponadto piłkarze doskonale wiedzą że wykonywanie ćwiczeń stabilizujących pozwala zminimalizować ryzyko kontuzji.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że tężyzna fizyczna przydaję się nie tylko na boisku piłkarskim. Zachęcamy do wykonywania ćwiczeń "PLUS SPRAWNOŚĆ" także w wersjach trudniejszych.

Każde ćwiczenie musi być poprzedzone odpowiednią rozgrzewką i wykonywane w odpowiednim miejscu i stroju sportowym. Pozwoli to zminimalizować możliwość ewentualnych urazów !

 

Varsovia Plus Wiedza to propozycje zadań dodatkowych do przedstawienia w formie graficznej lub opisowej.

Jest to zestaw zagadnień dotyczących edukacji zdrowotnej, sportowej oraz piłkarskiej, a także taktyki indywidualnej, grupowej i zespołowej. Aktywność fizyczna ma służyć przede wszystkim zdrowiu.

Sport to nie tylko piłka nożna. To także inne dyscypliny zespołowe i indywidualne. Ale najważniejsza jest zasada fair play. Nie można o tym zapominać przychodząc na treningi. Większa świadomość dotycząca taktyki pozwoli lepiej zachowywać się na boisku podczas rywalizacji z wymagającym przeciwnikiem. Być może rozwijana wiedza pomoże w przyszłości także w innym aspekcie. Często jest tak że piłkarze zostają sędziami. Wielu zawodników takich jak Guardiola, Zidane czy Luis Enrique, po zakończeniu kariery zostało wybitnymi trenerami.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7
mod_vvisit_counterWczoraj28
mod_vvisit_counterW tym tygodniu186
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień247
mod_vvisit_counterTen miesiąc716
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2208
mod_vvisit_counterŁącznie400916